Aktivity

Biatlon

Laserová biatlonová střelba na 10 nebo 50 metrů; při střelbě na 10 metrů se používá detektor Buddy, při střelbě na 50 metrů terčová zařízení Biatlon 50 a Biatlon 50SB. Pro střelbu se používají zbraně Egun řady 200 a 300. Biatlonové terče určené pro ostrou střelbu je možno zkonvertovat na terče laserové pomocí zařízení DEZA.

Elektronický paintball

Hra podobná airsoftu nebo paintballu, používají se ovšem výhradně optické zbraně. Je zajištěno objektivní vyhodnocení zásahu hráče. Vyrábí se v několika verzích, kdy verze nejvyšší dokáže zaznamenávat, zpracovávat a zobrazovat polohy jednotlivých hráčů, počty výstřelů a zásahů. Zařízení je možno rozšířit o tzv. shocker, kdy hráč dostává po zásahu elektrický šok různé intenzity.

Trap/Skeet

Projekční laserová střelnice pro provádění profesionálního tréninku nebo soutěží v disciplínách Trap, Double Trap a Skeet. Jedná se o maximálně realistický systém, který v sobě má zaimplementovány pokročilé fyzikální vlastnosti jako jsou balistika, rozptyl broků, změna rychlosti střely se změnou vzdálenosti. Samozřejmostí je hlasové ovládání vypouštění holubů, změna barvy holubů a změna světelných podmínek na střelnici. Pro brokové zbraně je možné dokoupit speciální zářič, dále existuje možnost dokoupení adaptéru pro použití jakékoli vlastní zbraně.

Pentatlon

Firma APEOM nabízí dvě kategorie terčových zařízení pro nácvik a soutěžení v pentatlonu. První možností jsou terče Pentathlon Pellet pro ostrou střelbu peletkami, které odpovídají parametrům UIPM, to znamená, že se chovají podle aktuálních pravidel moderního pětiboje. Druhou možností je poté laserové řešení terčových zařízení, které jsou vyráběny ve dvou provedeních. Terčové zařízení Penta Laser Target Competition je určeno pro vyhodnocování střelby během střelecké disciplíny moderního pětiboje, vyhodnocuje i tzv. nezásah, což v praxi znamená, že terč je schopen vyhodnotit i situaci, kdy není zasažena cílová oblast, ale jiná část terče (podmínkou je použití speciálního zářiče Penta Laser Container Competition). Druhým typem laserových terčových zařízení pro pětiboj je Penta Laser Target One Zone, které je primárně určeno pro trénink střelby pro disciplínu moderního pětiboje, nemá schopnost vyhodnocovat nezásah cílové oblasti.

Videos of the modern pentathlon found on Youtube

youtube kanál